+
KM# 36 | 500 marek, 1923
Cena: 6.20

Niemcy 500 marek, 1923

Moneta > 500 marek, 1923 - Niemcy  - obverseMoneta > 500 marek, 1923 - Niemcy  - reverse

Informacje:

KrauseKM# 36
KrajNiemcy
Nominał500 marek
Rok1923
OkresRepublika Weimarska (Marka) (1919 - 1925)
Rodzaje monetMonety obiegowe
StopAluminium
Rodzaj rantuZąbkowany
KształtOkrągły
Układ awers/rewersNieodwrócony
Waga (gr)1.67
Średnica (mm)27.1
Grubość (mm)1.1

Legenda:

AwersEINIGKEIT UND RECHT UND FREIHEIT
Rewers1923 / 500 MARK / DEUTSCHES REICH

Wartość, PLN:
6.20

Odmiana:

ZnakOpisCena, PLN
AZnak mennicy "A" - Berlin6.19 zł
DZnak mennicy "D" - Monachium11.41 zł
EZnak mennicy "E" – Muldenhütten18.16 zł
FZnak mennicy "F" - Stuttgart8.03 zł
GZnak mennicy "G" – Karlsruhe9.50 zł
JZnak mennicy "J" – Hamburg-

Nakład:

MennicaZnakNakład
UncBUProof
Berlin, NiemcyA59.278.000-+
Monachium, NiemcyD13.683.000-+
Muldenhütten, NiemcyE2.128.000-2.053
Stuttgart, NiemcyF7.963.000-+
Karlsruhe, NiemcyG4.404.000-+
Hamburg, NiemcyJ1.008.000-+

Tagi:

Moja kolekcja

 1923A6.19
 1923D11.41
 1923E18.16
 1923F8.03
 1923G9.50
 1923J
Wish list×
Odmiana
Usuń
uCoin